Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci!"


Tyle rekomendacji krytyków.......

Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają lat 60-tych, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. W 1986 roku Boba otrzymał dyplom z rąk prezydenta Regana za krzewienie kultury Amerykańskiej. W 1990 roku założył zespół, w którego skład wchodzą dwa pokolenia muzyków. Zespół ten zaczął firmować swoim nazwiskiem i tak powstał Boba Jazz Band. W obecnym składzie braliśmy udział w najważniejszych festiwalach światowych, grając razem z najważniejszymi przedstawicielami jazzu europejskiego i amerykańskiego, w tym z Glenn Miller Orchestra.

Boba Jazz Band zrealizował wiele programów telewizyjnych między innymi: Benefis Jana Boby w teatrze Stu, program z piosenkami Henryka Warsa w Piwnicy Pod Baranami, Fabularyzowany program rozrywkowy w TVP 2, w którym udział brali także czołowi Polscy aktorzy i piosenkarze.

W 2005 roku zagraliśmy na największym Festiwalu Jazzu Klasycznego w Sacramento, gdzie jako jedni z trzech reprezentantów Europy wystąpiliśmy przed 300 tysięczną widownią. Miarą sukcesu na festiwalu, było zaproszenie na krótkie spotkanie, wystosowane przez samego Gubernatora Stanu Kalifornia- Arnolda Schwarzeneggera.
2008 rok przynosi kolejne uhonorowanie Jana Boby , bardzo prestiżową nagrodą Miasta Krakowa w dziedzinie kultury. Rok później maj 2009 ,bierzemy udział największym festiwalu w Dreźnie ,grając dla 500 tysięcznej publiczności /oficjalne dane w prasie drezdeńskiej/..... Przy całej dbałości o wierność stylistyczną, przekazywanego słuchaczom jazzu, nie unikamy jednocześnie grania muzyki rozrywkowej, także w aranżacjach klasycznych, czerpiąc materiały z muzyki filmowej, piosenek przedwojennych kabaretów, czy też tańców latynoamerykańskich. Stwarzamy tym samym możliwość traktowania owej muzyki jako użytkowej, bo taką był stary jazz w latach 20 tych. Krakowski Boba Jazz Band do tej pory nagrał 9 płyt CD oraz oprawę muzyczną do Baśni o Królewnie Śnieżce dla 1 programu Polskiego Radia. Jednakże nam muzykom, mimo licznych wydań płytowych , czy nagrań telewizyjnych , milej jest patrzeć, na rozbawioną publiczność, którą przenosimy dzieki stylowi muzycznemu w nieco inny klimat i świat. Tą radością słuchacze dzielą się z nami,a tego z kolei nie zastąpi żadne studio na świecie. Zapraszamy Boba Jazz Band ">>>
zapraszamy

Boba Jazz Band

Jan Boba - leader, p
Władysław Grochot - tp. voc
Janusz Nowotarski - cl. as.
Janusz Nowak – tb. voc
Jan Nowak – bas. Voc
Aleksander Nowak – dr.
Marek Rosner – guit.bjo
Współpraca;
Katarzyna Radwańska - vocal