Szanowni Państwo, Pragniemy przedstawić Boba Jazz Band, jako jeden z niewielu już aktywnie działajacych zespołów, wykonujacych klasyke jazzu bez.tzw. przymiotników, czyli w najczystszej postaci. Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne siegają początku lat 60-tych (wieloletni lider Jazz Band Ball Orchestra). W 1990 roku firmując swoim nazwiskiem skrystalizował zespół, który tworzą dwa pokolenia muzyków i może w tym tkwi tajemnica wieloletniej współpracy w niezmiennym składzie osobowym.

W okresie nienajlepszej koniunktury dla gatunku muzyki jazzowej, stworzenie pełnego dixielandowego comba było jednak słuszną decyzją.Wkrotce bowiem okazało sie że duety,tria,kwartety nie byly w stanie zaspokoić w pełni oczekiwań zarówno organizatorów jak i uczestników imprez, dla których brzmienie i wizerunek dużej orkiestry są zarówno gwarantem sukcesu , jak i szacunkiem dla sluchaczy. Zadziwiająca jest tez reakcja młodych ludzi,dla których ten rodzaj muzyki jest nowym odkryciem (dzięki nieobecności w mediach)choc przypominamy czasy odległe, to atmosfera i klimat lat20-30 działa na wyobraznie wielu wrazliwych melomanów.Dbałość o poziom muzyczny idący w parze z wygladem(stroje w stylu lat 30)jest dopełnieniem wizerunku zespołu i wielu sukcesów.

Choc nie zbyt lubimy opowiadać o sukcesach preferujac praktykę, to jednak prawa tzw.marketingu wymuszaja niejako wymienienie jednym tchem przynajmniej te najistotniejsze osiagniecia. Juz w 86 roku Jan Boba otrzymał dyplom z rąk Prezydenta Reagana za krzewienie kultury Amerykańskiej. W obecnym skladzie BJB bral udzial w najwazniejszych festiwalach światowych ,majac zaszczyt grac wspólnie z gwiazdami jazzu europejskiego i amerykańskiego ( nagrana wspólna plyta z Brytyjskim zespołem Monty Sunshine)w tym Glenn Miller Orchestra.Wiele zrealizowanych programow w TV w tym Benefis Jana Boby w Teatrze Stu,Program TV z piosenkami Henryka Warsa w Piwnicy Pod Baranami,Fabularyzowany program rozrywkowy w TVP2 z udziałem czołówki Polskich aktorów i piosenkarzy,w 2005 roku udzial w najwiekszym Festiwalu Jazzu Klasycznego w Sacramento w którym uczestniczyło ponad 180 zespołów dla prawie 300 tysiecznej widowni(jako jedni z trzech zespołów reprezentujacych Europę)wymiernym sukcesem naszego udziału w tym festiwalu bylo zaproszenie przez Pana Gubernatora Stanu Kalifornia Arnolda Schwarzenegera na krótkie spotkanie i gratulacje.
W trakcie tych lat dzialalności, Krakowski Boba Jazz Band zrealizował 9 płyt CD a także oprawę muzyczną do Basni o Królewnie Snieżce wg tesktu Hemara dla 1 programu PR. Jednak najwiekszą satysfakcje sprawiaja nam koncerty na zywo dla wszystkich, ktorym możemy dac radość, przenoszac ich chwilowo w inny świat.

zapraszamy
Boba Jazz Band

J. Boba - leader, p
M. Oleksa - Tb, voc
W. Grochot - Tp, voc
P. Walczak - cl, as
J. Nowak - b, voc
A. Nowak - dr, cong
M. Rosner - g, bjo
Kasia Radwańska - voc